Tartu – Suure-Rakke

27.02.2021
27. matkapäev plaanitud: 34 km (käidud: 34,3 km)
Kokku käidud: 942,4 km ehk 54,4%

Tänane matkapäev algas Tartust, ühtegi uut linna ma täna ei külastanud. Küll aga oli hommikul kell 8 stardis väsimatu Katrin Pärnumaalt, et kindlustada oma liidripositsiooni minu auhinnamängus. See oli kokku juba tema 4. päev minuga kaasa marssida, kilometraaž tal 141 km, mis on hetkel ülivõimsalt parim tulemus.

Täna oli vaid paar kraadi sooja, aga kuna tee kulges põhiliselt põldude vahel, siis tänu kõvale tuulele tundus nagu -15 vms. 🥶 Palju huvitavat täna ei juhtunud, päeva päästjaks oligi Katrin, tänu tema katkematule jutuvadale möödusid kilomeetrid sel kõledal ja tuulisel päeval suhteliselt kiiresti.

Päeva naelaks olid siiski minu fännid Tiiu ja Juta Puhjast. U 7 km enne Puhjat sõitsid nad mulle autoga vastu (nad olla nimelt infot saanud, et Intan läheneb! 😁), kaasas olid paar pirukat ja termosega kohvi. Nemad on minu matka jälgijad ja minu suured fännid, minuga kohtumine oli neile suur rõõm. Ning see rõõm oli vastastikkune. See ikka nii armas, et inimesed hoolivad ning tahavad igati toeks ja abiks olla! ♥️

Teel tegi mu tänane kaaslane eksperimenti, korjas kaasasolevasse kilekotti tee ääres vedeleva taara. Kuna jõuressursid on piiratud, siis korjas ta tee äärest vaid need purgid, mis olid käeulatuses ja taarapunkti andmiseks kõlbulikud. Need, mis sügaval kraavi põhjas, väga lömmis ja katki ning ka klaastaarat ta kaasa tarima ei hakanud. Ehk et kuigi enamus jäi maha, sai ta 30 km-ga 48 purki! Ja kõik selle (pluss suitsupakid, kohvitopsid, hügieenisidemed (!!!), krõpsupakid, koroonamaskid jne) jätavad maha meie oma Eesti inimesed… 😔

Muide, üleskutse kohalikele omavalitsustele: palun paigaldada bussipeatustesse istepingid ja prügikastid! U 1/3 peatuseid on ilma pingita ja u 2/3 on ilma prügikastideta. Ei vaja vist pikemat selgitust, milleks need kaks artiklit kasulikud on.

Ok, need olid minu selle päeva tähelepanekud. Minu tänased majutajad, taas ühed väga meeldivad võõrustajad Toivo ja Diana avaldasid soovi minuga homme hommikul u 18 km kaasa astuda.

Nüüd aga õhtust sööma ja telekat vaatama, ilusat õhtut kõigile! ♥️

Tartu – Suure-Rakke
Mina ja Katrin Tartus kell 8.00 hommikul.
Minu nädalavahetus on selline… 😆
Tartumaal on lumeolud nigelad.
Elva jjõgi. Leia pildilt kalamehed!
Juta, mina ja Tiiu.
Tulen ooma 20-kilose matkatooliga. 💪💪
Katrin ja mina.
Elva vallas Turba bbussijaamas on nüüd pink olemas! 😆
Minu tänane öömaja asub sellises külas.
Katrini tänane saak.

One thought on “Tartu – Suure-Rakke

  1. krista

    Väga tore lugemine jälle- 🙂 Õige pingid ja prügikastid peatustesse . 🙂 Ja ikka jõudu !

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga