Paide – Põltsamaa

03.03.2021
31. matkapäev. Plaanitud 46,0 km (käidud 46,1 km)
Külastav linn: PÕLTSAMAA (30)
Kokku käidud: 1114,2 km ehk 64,3%

Tere kallis lugeja. Tänane päev oli pikk ja väsitav ning kuna see oli ette teada, siis alustasin varakult, start oli Paidest kell 6.30.

Varahommikused loodusvaated.

Esimesed kümmekond kilomeetrit nautisin vaiksel kõrvalisel maanteel hommikust loodust ja päikesetõusu, Tallinn – Tartu maanteele jõudes läks aga lahti tõeline põrgu. Kui suur raskeveok sõidab 1-2 meetri kauguselt mööda kiirusega 90 km/h, siis autole järgnev lööklaine on nii võimas, et tahab jalust niita. Kõndisin selle maantee ääres u 8 tunniga üle 30 km, see oli julmalt raske ja väsitav. Õnneks aga pakkus mulle lahkelt kehakinnitust Tanel teele jäävas Tikupoisi restoranis. Võtsin tagasihoidlikult ühe kohvi ja saiakese, sellest mulle küll. Samas majas tegutsevas Alexela tanklas töötab mu tuttav Marit, ka temal oli hea meel mind näha. Nii Tanel kui Marit andsid mulle teele kaasa ka ühe šokolaadi, seda hea pauside ajal krõbistada.

Mina ja Marit.
Marianne, mina ja Tanel.

Kui võitlus rekadega oli lõpusirgel, ootas mind Eestimaa keskpunktis ajakirjanik Raimo Metsamärt Põltsamaa sõnumitest. Intervjuu oli eelnevalt telefoni teel juba tehtud, nüüd tegi Raimo minust artikli jaoks ka paar pilti.

Mina keskel, Eesti keskel.

Rohkem sel sündmustevaesel päeval midagi ei juhtunudki ning tänu võitlusele metsiku liiklusega ei näinud ma ka eriti midagi. Hea muidugi, et ei sadanud vihma, lörtsi, jäävihma vms, see oleks asja kordades hullemaks teinud. Eriti hea uudis on aga see, et endiselt pole ville, midagi ei valuta ja tervis on korras, nagu alati.

Tänud lugemast, loe homme jälle, ehk tuleb huvitavam päev! 🙂

Paide – Põltsamaa
Puhkepaus teepervel.
Olid ajad, olid majad…
Kiiruskaamera ja mina. 😆
Tikupoisi chill.
Mina kiimas. Vabandust, Kiimas. 😆
Põltsamaa, minu 30. linn.
Põltsamaa loss ja kirik.

2 thoughts on “Paide – Põltsamaa

  1. Kaie

    Tere nägin ka mina täna kui keerasid Tikkupoissi lehvitasin aga kohtume 19.03.
    Kaie

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga