Mustvee – Iisaku

08.03.2021
36.matkapäev. Planeeritud: 34 km (Käidud: 42,2 km)
Kokku käidud: 1281,9 ehk 74,0%

Tänane päev algas taas varakult, jätsin kell 6.00 Hurmuriga hüvasti ja asusin teele Iisaku poole. Varahommikul sadas laia lund, külma oli 8 kraadi, mõnus oli astuda mööda kohevat lumevaipa. ❄️ Päeva jooksul ilm vaheldus mitu korda, kord oli pilves ja tuiskas, siis jälle päikseline ja tuuletu.

Mustvee kultuurikeskuses elav kass Hurmur ja mina.

Esialgu oli siht vana Ninasi piirivalvetorn, asub see u 7-8 km Mustveest. Kohale jõudes nägin, et pääs torni on kettide ja tabalukuga tõkestatud, mu IQ-tase võimaldas arvata, et külalised pole torni otsa oodatud. Kuna tegemist siiski nii Eesti kui EL piiritsooniga, ei hakanud ma illegaalset tornivallutust ette võtma. Mine tea, äkki istun pärast kuskil pokris ja siis annab kaotatud tunde või lausa päevi tagasi teha. 🏃‍♂️🏃‍♂️🏃‍♂️😆

Ninase vana piirivalvetorn.

Hea küll, kuigi mul on nõrkus kõrgete kohtade, eriti just igasuguste tornide ja pilvelõhkujate vastu, marssisin ma vapralt edasi. Lootused olid Iisaku vaatetornil, olen kuulnud, et pidavat uus, kõrge ja korralik torn olema. Aga sinnani oli veel üle 30 km minna. Kella 10-11 ajal sisenesin oma teekonna eelviimasesse maakonda, Ida-Virumaale.

Järjekorras minu 14. maakond.

Kui 26 km käidud, kohtusin oma tänase majutaja Maikega. Tema soovis ka minuga mõned kilomeetrid kaasa kõndida, nii me siis kohtusimegi Kauksi bussijaamas. Sealt oli Iisakusse u 15 km tulla, ring vaatetorni juurde ka, kokku tuli Maike tänase jalutuskäigu pikkuseks 16 kilomeetrit. Kui parasjagu pausi tegime, jäi üks auto meie kõrval seisma, autost väljunud mees uuris, kas mina olen see hull (või kuulus, ei mäleta sõnastust 🤣) matkaja, keda telekast ka kunagi näidati. Saanud jaatava vastuse oli mees rõõmus, tahtis kuidagi abi pakkuda, aga kuna ma hetkel midagi ei vajanud, siis veel mõni sõna juttu ja mees läks oma teed.

Mina ja Maike.

Ah jaa, enne Maikega kohtumist helistas mulle raadio Elmari saatejuht Tambet Ind. Salvestas minuga väikese intervjuu, ütles, et peale kl 13 läheb eetrisse. Keda huvitab, siis ilmselt on see järelkuulatav. Ma ise ei viitsi kuulata, ma tean ju niigi, mis ma rääkisin! 😆 Peale intervjuu eetris kõlamist sai kohe aru, kes autos Elmarit kuulab, paljud autojuhid vilgutasid tulesid ja viskasid käppa!

No ja siis Iisaku. Maikega vesteldes läks aeg ruttu, Iisakusse jõudes marssisime otse vaatetorni juurde. Torn asub mäe otsas ja kuna tegemist on Ida-Virumaa kõrguselt teise loodusliku kohaga (94 m), siis peale 41 km käimist oli see tee torni juurde päris vaevaline. Aga tasus kuhjaga ära! Torn on suht uus, tugev ja korralik ehitis, maapinnast 28 m kõrgune. Ja see vaade! No Soome lahest Peipsini näeb ära!

Iisaku vaatetorn.
Mina Iisaku vaatetornis.
Vaated tornist.

Kui olin selle vahva torni juurest taas mäest alla Iisakusse vantsinud, helistas mulle Põhjaranniku ajakirjanik, soovib homme minuga väikest lugu teha. Leppisime kokku, et lepime homme täpsemalt kokku, et mis kell me kuskil kohtume. Ning sellega tänane päev läbi saigi. Jõudes majutusse pandi praad ahju, varsti saab süüa!

Aitäh lugemast ja ilusat naistepäeva lõppu! 🌹🌹🌹

Mustvee – Iisaku.
30 m jäi maratonidistantsist puudu! 😆
Täna, homme ja ülehomme. 😁
Ns endel. 📸 😆😆😆
Mitte just väga palju külalisi mahutav maja. 😆
Kunagine kino või teater vms Ninasi külas.
Pink päikselise ilma jaoks ja pink vihmase ilma jaoks. Või tõkkejooks bussile tõttavatele memmedele! 🤣🤣

4 thoughts on “Mustvee – Iisaku

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga