Iisaku – Jõhvi

09.03.2021
37.matkapäev. Planeeritud: 34 km (Käidud: 42,2 km)
Külastatav linn: JÕHVI (34)
Kokku käidud: 1317,0 ehk 76,1%

Tänane hommik algas Iisakus taas veidi käredama pakasega, kraadiklaas näitas akna taga -15. Hakkasin astuma kell 6.30, taevas oli selge, tuult ei olnud, tõotas tulla ideaalne ilm väikeseks jalutuskäiguks Iisakust Jõhvisse. Paari tunni pärast läks ilm pilve, algul paistnud päike kadus, hakkas sadama lund, päeva jooksul tõusis ka tuul, nii ma jõudsingi peale lõunat kohale korralikus lumetormis. Nii palju siis tänasest ilmast.

Iisaku idüll.
Päikesetõus Iisakul.

Tänased sündmused hakkasid aga arenema juba kell 7.17, kui helises telefon. Võõras number, võtsin vastu. Kähe meeshääl teatas telefonis ilma pikema sissejuhatuseta, et tema on minu fänn, loeb mu blogi iga päev, täna sõidab Jõhvist Tartu poole ning soovib minuga tee peal kohtuda. Peatuski u tunni pärast auto, kust kargas välja minu fänn Aldek koos oma sõbra Margusega. Kaasas oli Aldekul suur šokolaad ja termosega kuum kohvi. Aldek muide esimene fänn, kes minult ka autogrammi küsis! Autogramm koos pühendusega läks veekindla markeriga otse termosele! Aldek, ma tean, et sa loed mu blogi, ole siis hoolas ja vaata, et sa autogrammi maha ei pese või ei nühi vms! 🤣🤣

Margus, mina ja Aldek.
Aldekule ja tema pruudile Jannele. ♥️

Kui olin Aldeku ja Margusega hüvasti jätnud ning u tunnikese marssinud, kõnetas mind ühes bussijaamas üks kohalik papi. Tundis huvi, et kust tulen, kuhu lähen ja mis mulle Ida-Virumaal meeldib. Rääkis veel, et eile oli naistepäev, tema võttis veidi viina, nüüd sõidab bussiga linna. Papi silmamunade pöörlemisraadius ja suust välja käiv tuleleek andsid aimu, et eilsest viimasest pitsist pole palju aega möödas. Õnneks tuli päästev buss, mis mehe Jõhvi poole minema viis. Mõne aja pärast tervitas mind jalgrattal mööda sõitev papi. Ma saan aru, et jalgsi lumetuisus käia on raske, aga rattaga!!! Kõva mees, müts maha!

Ms papi rattaga.

Tee läks täna taas kuidagi kiirelt, u 10 km enne Jõhvit helistasin oma ammusele sõbrale, minu tänasele majutajale Aarele. Aare sõitis mulle autoga vastu, kõndis minuga 7 km maanteed ning siis veel 4 km läbi linna, kokku 11 km. Aare on lapsest saati siinkandis elanud, rääkis mulle teel erinevate hoonete ajaloost, oma nooruspõlve seiklustest ning palju muudki huvitavat.

Mina jja Aare.

U 1 km enne Jõhvi linnapiiri liitus meiega Põhjaranniku ajakirjanik Sirle. Jalutas selle kilomeetri meiega kaasa, tegi teel minuga intervjuud, teda autoga saatev fotograaf tegi minust mõned pildid ka. Ja ega ma võlgu saanud jääda, tegin Sirlest ka ühe pildi. 📸😁

Sirle jja mina.

Kui olime Aarega jalutanud läbi Jõhvi linna teise otsa, tuli meile autoga järgi tema veetlev kaasa Reve. Kui minu majutus jääb mu trassilt eemale, nagu antud juhul, on minu matka reeglite järgi lubatud viia mind autoga majutusse ja hommikul tuua täpselt samasse punkti tagasi. Nii me tegimegi, homme jätkub mu matk Jõhvi servast Narva suunas. Aare ja Reve muide avaldasid soovi minuga mingi osa distantsist kaasa teha. Tiheda liiklusega lumise maantee ääres saab muidugi liikuda vaid kolonnis, nii et jutuajamiseks ilmselt suurt võimalust ei avane. Aga see juba homne stoori.

Tänase päeva lõpetuseks veel nii palju, et söök oli hea, saun veel parem, lumeingel peale leili aga kirss tordile! 🍒

Tänud lugemast ja ilusat õhtut! 🙂

Iisaku – Jõhvi.
Naera puruks kohanimed! 😆😆😆

3 thoughts on “Iisaku – Jõhvi

  1. aldek

    Ja et tead selle Jõhvi sildi juurest minu elamiseni sirka 100m

  2. aldek

    Tere ole sama tubli ikka edasi sain Tartus asjad ma korda,ja tänx et reklaami tegi olen ka nüüd natsa teistest erinev .Janne tervitab veel ja soovime sulle edu

  3. Silver

    Intan sa oled ikka mega tubli. Ja ikka täitsa hull tüüp igati heas mõttes nagu sind meile ka tutvustati kui sind esimest korda nägime😀😀. Ja ka tollel päeval said hullu asjaga kohe hakkama, mis kohe ka nakatas sind ja hakkas meeldima.

Kommenteerimine on suletud.