Kunda – Rakvere

Täna oli mu rännaku üks lühemaid matkapäevi, vaid 24 km. Seevastu ilm aga kuulub halvimate ilmade top-5 hulka, päev läbi sadas lörtsi ning tänu tugevale vastutuulele sadas see horisontaalselt otse näkku. Ja just selle päeva valisid minuga kaasa kõndimiseks Janika ja Mati. Mind kaitsesid Nublu prillid, mu kaaslastel selline vajalik aksessuaar aga kahjuks puudus.

Janikaga muide tutvusin 15 a tagasi, kui ta vedas gruppi eestlasi Kilimanjaro tippu, mind teiste seas. See maailma kõrgeim üksi seisev vulkaan asub Tansaanias ning oma 5895 meetriga on ta Aafrika kõrgeim mäetipp. Janika sulest on ilmunud raamat “Minu Kilimanjaro” ning tänu pikaajalistele soojadele suhetele Tansaaniaga on ta täna Tansaania aukonsul Eestis. Vot sellised ägedad matkasellid on mul! 😎

Mati, mina ja Janika.

Hommikuse endli ajal veel ei sadanud, aga kui käidud oli 700 m ning Janika ja Mati läksid Olerexi omale ohutusveste ostma, tuiskas lörtsi juba täiega. Tänu vestidele kenasti nähtavad, jätsime korstnapealinna selja taha ning hakkasime vastu tuult Rakvere poole rühkima.

Valik Kunda korstnaid.
Andja torn.
Jõu ja IQ-taseme pöördvõrdeline seos.

Teel midagi erilist ei juhtunud, eriti midagi ei näinud ka, sest kõndisime enamuse ajast nina maas, vaadates vaid asfalti ja oma sammuvaid jalgu. Kui vahepeal saime mahti vähe ringi vaadata, siis Kunda ja Rakvere vahelisel lõigul nägime mitmes kohas keset põldu autosid kivihunnikute otsas, Mati teadis rääkida, et need on hanede peletamiseks. Kui efektiivne see võte on, pole teda.

Auto keset põldu.
Teemaja. 😆

Kui üle poole tänasest distantsist käidud, jõudsime Tallinn – Narva trassile. Ning siin tuli mul u 4 km liikuda vales suunas, eemale Tallinnast. 😨Tihenenud oli nii sadu kui liiklus, mu tänased kaaslased kindlasti mõtlesid, et kuidas see hull on nõnda juba üle 1500 km kõndinud. Enda kaitseks võin öelda, et olen nii ilmastiku kui rekade suhtes juba immuunne. 😆😆 Selle 4 km jooksul aga leidis Mati ühe vasara, mina sain (43. päeval!!!) esimast korda äratuntavalt kaadrisse kitsed ning leidsin omale 2 uut sõpra. 🤣🤣

Mati tänane leid. 🔨
Kitsekari 500 m kaugusel.
Minu uued sõbrad! 🤡🤡😆

Kui suure maantee pealt maha keerasime oli vaid 2 km kohani, kus minuga liitus minu tänane majutaja Monika. Seal ootas mind ka Virumaa teataja fotograaf, homses lehes olevat lehe esikülg minu päralt! 😆 Veel kilomeetrike, siis juba Rakvere silt, varsti peale seda hüvastijätt Janika ja Matiga ning lõpuks majutusse horisontaalasendisse blogi koostama.

Lahkumisel andis Janika mulle üle väikese kingituse, isetehtud letšo-sarnase salati. Oli väga maitsev, vürtsikas salat. Aitäh teile Janika ja Mati nii seltskonna kui salati eest! ♥️

Janika kingitus mulle.

Homme hakkan Rakverest liikuma varavalges, sest ees ootab 44 kilomeetrine teekond läbi Tamsalu Vahakulmu, kus mind pikisilmi oodatakse.

Homme ehk ei saja, saan rohkem huvitavaid pilte teha.

Tänud lugemast ja kena õhtut! 🙂

Kunda – Rakvere.

2 thoughts on “Kunda – Rakvere

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga