Arbavere – Loksa

Tere hea lugeja.

Alustan oma tänast juttu ühest eelnevast päevast. Nimelt sa võib-olla mäletad, et oma 6.03 blogis mainisin üht iseäralikku kirjaga kiviposti Jõgeva-Mustvee maantee ääres. Võttis minuga selle jutu peale ühendust üks naisterahvas, kes kirjutas nii:

Tere. Lugedes blogi oli Teil küsimus Torma-Mustvee lõigul oleva mälestumärgi kohta. See on püstitadud Hugo Priggo’le. Legend räägib õnnetust armastusest, ta läks kosja aga kosilast vastu ei võetud ja seepeale uputas end. Paar aastat tagasi leidis Torma koduloouurija selle rohu ja muda seest, see tõsteti mudast välja ning pandi oma kohale tagasi, kus ta kunagi oli ja on praegiseni.

Kivi mudast välja tõstmine.

Tekst kivil: Õnnetu surm Hugo Priggo sün.11 veebr 1877 surm.29 juuni 1907a. Oh Jeesus sinu valu su easke kannatus see saadab mulle elu see on mu rõõmustus Sa leiad vermed haavad kibuvitsakroon mul õnnistuseks saavad siis kui mul häda on.

Kivi puhastatud kujul vahetult peale oma kohale panekut.

Aga nüüd tänase päeva juurde. Oli lühike matkapäev, kuna nii stardi- ja finišipaigas oli võõrustajatel ükskõik, mis kell ma lähen-tulen, siis täna ma äratust ei pannud. Magasingi kokku 10 tundi ning startisin tavatult hilja, alles nats enne 8-t. Vaatamata sellele olin täpselt kell 14.00 juba Loksal kohal.

Tee oli täna ülimalt vaikne ja rahulik, keegi ei kohtunud minuga, midagi erilist ei juhtunud. Algul oli 2 km Tapa-Loobu maanteed, siis 6 km Talinn-Narva kiirteed ja ülejäänu metsavaheline tee kuni Loksani välja. Valgejõe-Kotka 10-km lõik oli täielikult lumes ja jääs, sinna ei paista päike kunagi ja viimane lumi sulab sealt ilmselt jaanipäevaks. Tõmbasin aga jällegi saabastele naelad alla ja astusin reipalt edasi. Justnimelt reipalt, sest lõpp on lähedal, vaid 2 tõsist matkapäeva veel ning ongi pühapäev ja finiš! 😁

Puhkepaus Valgejõe bussijaamas….
Head soovid enne jäist maanteed.
…. ja siis, kui pole bussijaama.
Valgejõe – Kotka maantee.

Nagu juba mainisin, kell 14.00 olin Loksal kohal, mind ootas tänane võõrustaja Argo, kes Loksal Tallinna maantee ääres hamburgeriputkat peab. Saabumisel pakuti mulle suppi ja jalavanni, kui olin just tänast blogi kirjutamas, pakkus Argo mulle ka sauna ja hamburgerit. No need mu lemmikasjade top 5-s, nii et ma ei suutnud keelduda! 😆😆

45. ja ühtlasi Eesti põhjapoolseim linn Loksa.

Veiselihast pihviga hamburger oli vürtsikas ja mahlane, kui kellelgi on Loksale või siiakanti asja, proovige kindlasti! Mina kui põline hamburgerisõltlane julgen soovitada! 😁

Loksa burger.
Loksa Burger, Tallinna maantee 44.

Mälestuseks perepilt, pildile tulid lisaks Argole ja mulle veel Argo õde Urve ja abikaasa Jaanika.

Argo, mina, Urve ja Jaanika.

Saunas käidud, burger söödud, nüüd ootan huviga, mida õhtusöögiks pakutakse. Ma võtaks hea meelega veel paar hamburgerit, aga noo kes valib, saab vähem! 🤣🤣 Nii et on mis on, võtan tänulikult vastu ja siis varakult tuttu, sest homme tuleb mu matka üks pikemaid päevi, u 50 km.

Arbavere – Loksa.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga