Ristiküla – Kilingi-Nõmme – Mõisaküla

16.02.2021
16. matkapäev plaanitud: 31 km (käidud: 30,8 km)
Külastatavad linnad: KILINGI-NÕMME (12) ja MÕISAKÜLA (13)
Kokku käidud: 580,7 km ehk 33,4%

Täna oli üks äraütlemata huvitav päev! Vist ainuke päev mu matka jooksul, kus külastan ühe päeva jooksul kahte linna, mis asuvad erinevates maakondades, Kilingi-Nõmme Pärnumaal ja Mõisaküla Viljandimaal.

Hommik algas veidi enne kl 7 hommikul, kui Katrin toodi autoga 3. päeva starti Ristikülla. Vaevu oli valgeks läinud, kui üks noor BMW (vist oli bemm) juht ei mahtunud kuidagi oma autoga laiale, sirgele ja tühjale maanteele koos meiega ära. Ei pidanud paljuks oma trandulett ringi keerata ja tulla mulle ütlema, et ma nagu segasin ta sõitmist vms. Aga ok, eks tal hakkas kergem ja ka mina sain teada, et häirin liiklust. Minu siirad vabandused autojuhtide ees, keda ma mingil moel segan või häirin. Järgmisena peatus üks bussijuht, kellele ma bussipeatuses jalga puhates teatasin, et ma ei tule peale. Tema jällegi vastu, et ma tean küll, et sa ei tule, soovis mulle edu ja jõudu, sulges ukse ning sõitis edasi.

Mõne aja pärast jõudsime tänasesse esimesse linna Kilingi-Nõmmele, kus linna servas ootas meid minu ammune tuttav Janne. Ta juhatas meid vallamajani, kus meid soojalt vastu võeti. Hernesupp ja vastlakukkel söödud, suundusime paar maja edasi Janne poole koju. Tegemist on 1939 a ehitatud 4 korteriga 2-kordse majaga, mis aga NSVL ajal oli NKVD salamaja, keldris olid vangikongid, kus raskete raudriivide ja väikeste luukidega rauast kongiuksed siiani alles. Edasi jalutas Janne koos meiega linnast välja sõbrannale külla, teel aina rääkides linna ajaloost ja elust-olust. Väga huvitav tuur oli, aitäh! ♥️

Edasi ootas meid vaid 20 km eemal järgmine linn, Mõisaküla. Siin võttis meid linnapiiril vastu tänane majutaja Ilmar. Ta on eluaeg elanud Mõisakülas, tunneb selles väikeses linnas kõiki ja kõike. Tegi meile samuti linnatuuri, rääkis ajaloost, viis korra Lättigi, hiljem küttis sauna ja pakkus maitsvat õhtusööki. Ilmar on andunud motofänn, rääkis pikalt ja laialt oma seiklustest vanade punnvõrridega nii Eestis kui välismaal. Ma ise küll kaherattalistest väga ei huvitu, aga hulle seiklusi oli väga huvitav kuulata!

Kokkuvõttes taas üks väga tegus ja huvitav matkapäev! Halb uudis on aga see, et Katrinil olid täna viimased kilomeetrid väga valulikud. Saunas kiskus plaastrid maha ja selgus, et kandadel polnud enam mitte villid, vaid lausa augud sisse kulunud! 😵 Kuigi tal oli plaan samuti siin ööbida ja hommikul koos minuga jätkata teed Karksi-Nuia poole, siis oma tervise huvides otsustas ta seekord piirduda 3 päeva ja 111 kilomeetriga. Kutsus auto järgi ja sõitis ära koju. Nii et homsest astun taas üksi….

Ristiküla – Kilingi-Nõmme – Mõisaküla
Janne, mina ja Katrin.
Mina ja Janne kuulsa Kilingi-Nõmme seene all.
Katrin ja mina Saarde vallavalitsuse töötajatega, paremal vallavanem.
Soe vastuvõtulaud Kilingi-Nõmmel Saarde vallamajas.
Mõisaküla bussijaam.
Noo ja korra käisin ka Lätis ära! 🇱🇻😁
Kongiuks NKVD keldris.
Ilmar Mõisakülast

2 thoughts on “Ristiküla – Kilingi-Nõmme – Mõisaküla

  1. Janne Kore

    Intan! Sa oled suur eeskuju ja väga trotsi murdev inimene. Edu, edu, edu! hoia ennast lõpuni särasilmse ja särtsakana! Kodus jõuad magada, mõnuleda ja meenutustes muheleda, siis kui reisitee läbi. pikka sammu, vähem saapa kulumist ja ainult pärituult! Katrin oli vapper, tubli, julge ja vahva! usun, et ta paraneb ja arme ei jää! Meeletult vahva oli teiega! Mõtetes teiega iga päev!

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga