Mõisaküla – Abja-Paluoja – Karksi-Nuia

17.02.2021
17. matkapäev plaanitud: 28 km (käidud 23,2)
Külastatavad linnad: ABJA-PALUOJA (14) ja KARKSI-NUIA (15)
Kokku käidud: 603,9 km ehk 34,8%

Tere kallis lugeja.

Arvasin hommikul teele asudes, et tuleb lühike ja igav päev ning polegi õhtul midagi kirjutada, aga noo eks miskit juhtus ikka ja proovin selle mõne lausega sulle edasi anda.

Alustame sellest, et 23-kilomeetrise marsruudi sisse mahtus koguni kolm linna, alustasin Mõisakülast, läbisin Abja-Paluoja ja juba enne õhtut olin Karksi-Nuias. Abja-Paluoja muide 2021 Soome-Ugri kultuuripealinn ja Karksi-Nuia Eesti meepealinn 🐝.

U tunnike peale starti püüdis mu teel kinni ühe Viljandi väljaande fotograaf, klõpsutas minust kiirelt u 100 kaadrit ja läksime taas lahku, mina Abja-Paluoja poole ja tema teadmata suunas.

Kuna päev oli lühike, otsustasin poolel teel Abja-Paluojas veidi ringi vaadata, algatuseks astusin sisse vanakraamipoodi Sahtel. Sealsed müüjad, kaks kena neiut, tundsid minus ära selle ümber Eesti matkaja, keda ka televiisorist näidati. Jagasin neile infot, kust nad edaspidi mu matka jälgida ja blogi lugeda saavad ning nad tundusid rõõmsad olevat. Seejärel istusin korra kohvikusse Popsi Köök. Ostsin väikese kohvi ja kaks lihapirukat, kui see söödud ja end minekule sättisin, tuli äkki müüja mu juurde ja teatas, et ka tema tundis kuulsa matkaja ära! 😁 Ulatas mulle paberkoti kuumade pirukatega ja ütles, et need on Popsi Köögi poolt mulle teele kaasa. See oli tõeliselt armas! ♥️ Seda enam, et selle kohviku kohapeal valmistatud pirukad on niiiiiiiii maitsvad! Kui oled kunagi läbisõidul Abja-Paluojast, astu kindlasti läbi!

Edasi seadsin sammud mööda maanteed tänase lõpp-punkti Karksi-Nuia poole. Kuna teatasin oma tänasele majutajale Enele, et jõuan suht vara kohale, otsustas ta mulle veidi tegevust leida. Helistas tagasi ja ütles, et ma mingu läbi Karksi-Nuia kultuurimajast, kus infopunktis mind oodatakse. Oodatigi.

Jutt jätkub u tunni pärast, kui olen saunas ära käinud! 😆😆😆

Saunas käidud, lumeingel tehtud, peale nö puhkepäeva väga mõnus lõõgastus, võin julgelt vastu minna homme hommikusele 25-kraadisele pakasele. Ah jaa, see kultuurimaja… 😆 Infopunktis ootas mind üks meeldiv naisterahvas, kes tutvustas mulle selle suure telliskivihoone ajalugu ja rääkis põgusalt ka Karksi-Nuia ajaloost. See huvitav lugu kuulatud, sättisin sammud tänase öömaja poole, kus üliarmas ja lahke pererahvas Ene ja Arne mind ootasid. Õhtusöök oli maitsev, lisaks köeti mulle sauna ja pakuti kohvi, taas üks ülimeeldiv majutus koos uute toredate tutvustega! ♥️

Kui välja arvata see, et üks Abja-Paluoja vabatahtlik päästja minuga homme u 15 km kaasa marsib, tõotab tulla üks igav ja sündmustevaene päev. Nii et ärge homsest päevakokkuvõttest midagi väga huvitavat oodake! 😂

Ilusat ja krõbedat talveööd kõigile! 🥶


Legends are born in ’74 💪💪
Mõisaküla – Abja-Paluoja – Karksi-Nuia
Väike amps hubases Popsi Köögis Abja-Paluojas.
Meepealinn! 🐝🐝🐝😁
See kuusk… 🌲😆
Lumeingel peale leili.

3 thoughts on “Mõisaküla – Abja-Paluoja – Karksi-Nuia

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga