Valga – Antsla

20.02.2021
20. matkapäev plaanitud: 37 km (käidud 32,1 km)
Külastatav linn: ANTSLA (18)
Kokku käidud: 699,8 km ehk 40,3%

Tere armas lugeja.

Täna sain teada, et fännid nõvvavad rohkem teksti. Ausalt öeldes olen õhtuti suhteliselt väsinud ega jaksa palju kirjutada, aga kuna täna olin kell 2 päeval juba sihtpunktis, eks siis proovin miskit nö pastakast välja imeda.

Alustasin tänast etappi enne päikesetõusu. Valgast väljuv maantee oli ilmselt tänu piiritsoonile paar kilomeetrit valgustatud, edasi astusin pimedas. Eemalt kostis külakoerte haukumist ja ulgumist, väga kõhe tunne oli, justkui kohe kargaks pimedast metsast välja kari näljaseid koeri või hunte. Koeri ma kardan, noo hunte vist ka. Pole küll ühegiga varem kohtunud, aga igaks juhuks kardan. 🐺

Õnneks ma ühegi tigediku rünnaku ohvriks ei langenud ja hommiku valgenedes läks tunne julgemaks ning matk oma tavapärasesse rööpasse. Peale u 10 km läbimist jõudsin ühe vana ja ilusa kirikuni, mis minu silmis oli pildistamist väärt. Tegemist oli Karula Jumalaema Kaitsmise kirikuga. Kuna aga minu matka eesmärk ei ole tutvuda vaatamisväärsustega, siis ma pikemalt ei jäänud ka selle huvitava ehitisega tutvuma.

Astudes Valgast ida suunas, jõudsin Lõuna-Eesti kuppelmaastikule. Maantee lookleb kõikvõimalikes dimensioonides, seda astuda on kahtlemata huvitav, kuid mäkketõusud röövivad kõvasti energiat. Seda mul õnneks jagub, aga jalad väsivad kuidagi rohkem ja särk oli märg seljas. 😁

Peale Lüllemäed, kust leidsin vana mahajäetud nõukaaegse tankla ja mis oli mu tänasel teekonnal u poole maa peal, lõppes asfalt ja algas kruusatee. See aga oli omakorda kaetud jää ja lumega ning oli väga libe, ohutu oleks seal kõndida u 2 km/h. Õnneks on mul seljakotis kaasas Ringvaatest tuttavad jäänaelad, tõmbasin need oma papudele alla ja jätkasin teed mulle omase kiire sammuga.

Kui Antslani oli jäänud alla kümne kilomeetri, ületasin Valgamaa/Võrumaa piiri. Piiril ootas mind Antsla raamatukoguhoidja Liana Allas, kes teeb kaastööd Võrumaa Teatajale. Tegi minust ajalehe tarbeks mõned pildid ja väikese intervjuu.

Rohkem midagi huvitavat sel käänulisel maanteel ei juhtunud, kedagi ma ei kohanud, ümberringi vaid kaunis talvine mets ja paar Navitrolla disainitud bussipeatust.

Samm oli mul täna uskumatult kiire, liigesed ei valuta, ville ikka pole, veel mõni päev ja olen oma matka poole peal. Kui aega saad, loe ikka mu blogi, mõned seiklused ja huvitavad kohtumised on veel kindlasti ees, püüan need kõik ilusti kirja panna.

Ilusat nädalavahetuse jätku! 🙂

Valga – Antsla
Karula Jumalaema Kaitsmise kirik.
Kassi peatus. 🐱
Lüllemäe tankla. ⛽
Matkaplaan käsib minna Antslasse… 😆😆
Järgmine maakond, järjekorras siis üheksas.
Ja 18. linn.

Minu tänane majutaja Tiina ja mina Antsla keskväljakul.

One thought on “Valga – Antsla

  1. krista

    nii vahvad pildid ! 🙂 Tore et leidub lahkeid majutajaid. Enne oli külm nüüd libe… Loodame et libedus kaob ja kindel pind jälle jalge all 🙂 Ikka jõudu.

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga